دات نت نیوک
ﺳﻪشنبه، 28 خرداد 1398

شاخ دماغی ها

مقالات

نخستین اثر مدرسه رمان، در میان نامزدهای جایزه قلم زرین

نخستین اثر مدرسه رمان، در میان نامزدهای جایزه قلم زرین

رمان نوجوان "شاخ دماغی‌ها" نوشته سیده عذرا موسوی که اولین اثر تولید شده در مدرسه رمان است 

معرفی نامزدهای داستان کودک و نوجوان «قلم زرین»نامزدهای جایزه «قلم زرین» در حوزه داستان کودک و نوجوان معرفی شدند.

به گزارش ایسنا، وجیهه سامانی - دبیر شانزدهمین دوره جایزه «قلم زرین» - درباره پایان این دوره از داوری‌ها اظهار کرد: تمام گروه‌های پنج‌گانه در هفته جاری جلسه نهایی خود را برگزار و کتاب برگزیده خود را اعلام می‌کنند.

او با اشاره به برگزاری آخرین جلسه داوری گروه داستان کودک و نوجوان افزود: این جلسه در روز چهارشنبه ٣٠ خردادماه در محل انجمن قلم و با حضور سه داور محترم این گروه و بنده برگزار شد که طی دو ساعت بحث و تبادل نظر و جمع‌بندی امتیازات، از میان کلیه آثار چاپ‌شده در سال ٩٦ در حوزه داستان کودک و نوجوان، که طبق لیست دریافتی از خانه کتاب ٩٤٦ عنوان کتاب بود، آثار زیر به عنوان کاندیدای دریافت جایزه قلم زرین انتخاب و معرفی شد:

١-پرواز با پاراموتور را دوست دارم؛ علی آرمین؛ نشر جمکران

٢-روایتی ساده از ماجرایی پیچیده؛ ابراهیم حسن‌بیگی؛ نشر سوره مهر

٣-شاخ دماغی‌ها؛ عذرا موسوی؛ نشر شهرستان ادب

٤-باغ خرمالو؛ هادی حکیمیان؛ نشر شهرستان ادب

سامانی ارزیابی داوران این بخش از آثار چاپ‌شده سال ٩٦ را چنین عنوان کرد: متاسفانه در بخش داستان کودک و نوجوان، شاهد آثار چندان قوی و درخوری نبودیم. آثار به لحاظ کمی زیاد بودند، اما از نظر کیفی آثار چندان مطلوبی به چاپ نرسیده بود.

او گفت: یکی از بزرگترین چالش های داوران در این بخش، کتاب‌هایی بود که بعد از سال‌ها تجدید چاپ شده بود، اما در شناسنامه کتاب چاپ اول درج شده بود. بسیاری از این آثار توسط داوران مطالعه و ارزیابی شد و بعدا متوجه شدیم که آثار متعلق به بیش از یک دهه قبل بوده است که مجددا تجدید چاپ شده. و نکته جالب توجه این‌جا بود که اتفاقا آثار قوی و خوبی در بین آن‌ها به چشم می‌خورد. ولی متاسفانه از دور مسابقه کنار گذاشته شد.

دبیر شانزدهمین دوره جایزه «قلم زرین» با اشاره به برگزاری این جایزه در روز چهاردهم تیرماه مصادف با روز ملی قلم افزود: اخبار و اطلاعات گروه‌های شعر بزرگسال، شعر کودک و نوجوان، داستان و رمان بزرگسال و پژوهش و نقد ادبی و کتاب‌های کاندیدای دریافت جایزه «قلم زرین» در هر بخش، متعاقبا اعلام خواهد شد.

مدرسه رمان کسب این موفقیت ها را به سرکار خانم سیده عذرا موسوی، جناب آقای هادی حکیمیان که نشر شهرستان ادب افتخار انتشار اثر ایشان را داشته و همچنین جناب آقای علی آرمین که از نویسندگان مدرسه رمان هستند، صمیمانه تبریک عرض میکند.


  • نخستین اثر مدرسه رمان، در میان نامزدهای جایزه قلم زرین


ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.