دوشنبه، 5 آبان 1399

همه مطالب

مقالات

تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 14 فروردین 1397
«آوازهای روسی» در پاریس طنین‌انداز شد

  «آوازهای روسی» در پاریس طنین‌انداز شد

امتیاز: Article Rating

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، رمان‌های «آوازهای روسی»، «ابدی» و «به نام یونس» که انتشارات شهرستان ادب منتشر کرده، در نمایشگاه بین‌المللی کتاب پاریس رونمایی شد.

«آوازهای روسی» نوشته احمد مدقق، «به نام یونس» نوشته علی آرمین و «ابدی» نوشته مهدی صفری نخستین آثار از کتاب‌های مدرسه رمان است که به قلم داستان نویسان عضو دوره‌های اول و دوم این مدرسه نوشته شده است.

این آثار که برای اولین بار در غرفه ایران در نمایشگاه پاریس رونمایی شدند با توجه به نوع کتابسازی و گرافیک جذاب و منحصر به فردشان مورد توجه بازدیدکنندگان از غرفه ایران قرار گرفتند.

مدیر هنری تولید این مجموعه مجید زارع طراح و گرافیست است که طراحی زیباترین کتاب جهان را در کارنامه خود دارد.

داستان «آوازهای روسی»، به قلم سیداحمد مدقق، در افغانستان و دوران مبارزات گروه‌های مختلف مردمی که علیه شوروی مبارزه می‌کردند، می‌گذرد. در این میان، جوانی متمول و دانشجوی افغانستانی می‌کوشد تا هم از جنگ و هم از خانواده خود دور بماند و مشغول درس خواندن و علایق خویش از جمله هنر باشد. اما روند حوادث باعث می‌شود تا پای او که از قضا عاشق دختری نیز هست به جنگ باز شود. مدقق، متولد 1364، هنرجوی دوره دوم مدرسه رمان، نویسنده جوان اهل افغانستان است.

«ابدی» نوشته مهدی صفری، به ماجرای داعش در عراق می‌پردازد. گروهی از زوار که به قصد زیارت راهی عراق شده‌اند اسیر داعشی‌ها می‌شوند و آن‌ها را به گروگان می‌گیرند.
صفری، متولد 1358، از هنرجویان دوره دوم مدرسه رمان، پیش از این رمان «پرتاب» را منتشر کرده بود.

«به نام یونس»، نوشته علی آرمین، داستان طلبه‌ای است که برای تبلیغ راهی روستایی می‌شود اما پس از ورود با اتفاقات متعددی روبرو می شود که کار را برای او سخت می‌کند. آرمین، متولد 1361، هنرجوی دوره اول مدرسه رمان، دانشجوی دکترای معارف و روحانی است.

مدرسه رمان که از سال 1393 به عنوان اولین مدرسه رمان ایران کار خود را آغاز کرده است هم اکنون در حال برگزاری دوره‌ سوم خود است و رمان‌های هنرجویان در قالب مجموعه‌های مدرسه رمان منتشر خواهد شد.

اشتراک گذاری
تصاویر
  • «آوازهای روسی» در پاریس طنین‌انداز شد
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

جستجو